Andris Ērglis - par izpildītāju

Būs grūti atrast latvieti, kurš nezina, kas ir Andris Ērglis. Slavas zenītā uzcelts ar visu Latviju pārskanējušo dziesmu „Ripoja akmens” pēc tam, kad krietns laika posms bija pavadīts pie bungām Liepājas Simfoniskajā orķestrī. Veiksmīgi sadarbojies ar slaveno zviedru komponistu un pianistu Robertu Velsu, kopā ar „Bonaparti.lv” pabijis uz lielās Eirovīzijas skatuves un konkursā „Jaunais vilnis” iegūta 2.vieta, kā arī dziedātājam bijušas lomas vairākās teātra izrādēs. Komponisti Raimonds Pauls, Jānis Lūsēns un Jānis Strazds rakstījuši Andrim Ērglim dziesmas, kas kļuvušas par hitiem. 

Andris Ērglis ir dzimis Aizputē, bet 15 gadu vecumā pārcēlies uz Liepāju. Beidzis Emīla Melngaiļa Liepājas Mūzikas koledžu, kurā apguvis sitamo instrumentu specialitāti. Ērglis trīs gadus ir spēlējis Liepājas Simfoniskajā orķestrī. 2001. gadā kopā ar Jāni Strazdu izveidojis poproka grupu "Berm", kurā darbojies līdz 2006. gadam. Kopā ar grupu "Berm" Andris Ērglis 2003. gadā ieguva 1. vietu festivālā "Liepājas Dzintars". 

2006. gadā, pēc grupas "Berm" izjukšanas, Andris Ērglis kopā ar Jāni Strazdu, Liepājas Simfoniskā orķestra mūziķi Aivaru Meijeru, kā arī bijušo grupu "Līvi" un "Fomins & Kleins" ģitāristu Tomasu Kleinu izveidoja grupu "Cacao". Grupā "Cacao" Ērglis ir vienlaikus gan solists, gan bundzinieks. 2007. gadā Ērglis kļuva par vienu no sešiem apvienības "Bonaparti.lv" dalībniekiem, kas Eirovīzijas dziesmu konkursā pārstāvēja Latviju ar dziesmu "Questa Notte". 

Par vienu no populārākajiem latviešu dziedātājiem Andris Ērglis kļuva 2007. gada vasarā, kad ieguva 2. vietu starptautiskajā dziesmu konkursā "Jaunais Vilnis". Pēc šī panākuma strauji palielinājās gan Andra Ērgļa, gan grupas "Cacao" panākumi. Septembrī tika izdots grupas albums "Ripoja akmens", bet albuma tituldziesma kļuva par grupas slavenāko dziesmu. Dziesma "Ripoja akmens" uzvarēja 2007. gada Muzikālajā bankā un Latvijas Muzikālajā līgā, sasniedza 1. vietu Latvijas Mūzikas Spicē, kā arī ieguva Gada balvu kā 2007. gada lielākais radio hits. 

2007. gada nogalē Andris Ērglis nolēma pievērsties solo karjerai. Rudenī viņš kļuva par LNT šova "Divas zvaigznes" 2. vietas ieguvēju. 2008. gada sākumā ar dziesmu "Broken Lullaby" Ērglis ieguva 3. vietu Latvijas Eirovīzijas nacionālajā atlasē. Martā klajā nāca Andra Ērgļa pirmais solo albums "Sirdspuksti", kam 12. aprīlī sekoja viņa pirmais solo lielkoncerts. Albums mazāk nekā divu mēnešu laikā sasniedza Platīna statusu, ko piešķir par 10 000 pārdotām kopijām. Albuma pirmais singls "Pa paralēli", ko Ērglis izpilda duetā ar dziedātāju Kristīnu Zaharovu, maijā sasniedza 1. vietu Latvijas Mūzikas Spicē. 2013. gada 19. janvārī mūziķis atzīmē savas pirmās ievērojamās jubilejas svinības, priecējot savus klausītājus koncerttūres „Andrim Ērglim 30” 1. koncertā Liepājā, Liepājas olimpiskā centra lielajā arēnā un februārī tūres koncertos Valmierā, Jēkabpilī un Jelgavā.

© 2012 Andris Ērglis. Visas tiesības rezervētas.
Mājas lapas izstrāde: Marketus.lv un Rewandvision